XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze Święte o godz. 630, 800 i 1830.
 2. W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1830.
 3. Zbiórka wszystkich ministrantów w najbliższy czwartek 18 września po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Młodzież oazowa zaprasza na spotkania w piątki po mszy świętej wieczornej ok. godz. 1915. Zapraszamy młodzież gimnazjalną szkół średnich na pogłębienie formacji duchowej.
 5. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Pierwsze spotkania odbędą się w następującym porządku:

 • Młodzież z III klasy Gimnazjum rozpoczynająca przygotowanie, zapraszamy 19 września (piątek) spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 1830, a po mszy dalsza część w dolnym kościele,
 • Młodzież z I klasy szkoły średniej, która jest w trakcie przygotowań, zapraszamy 18 września (czwartek) po Mszy Świętej wieczornej w domu katechetycznym,
 • Natomiast dorosłych, którzy chcą przygotować się do Sakramentu bierzmowania, zapraszamy w sobotę 20 września o godz. 1930 w dolnym kościele.
 1. W niedzielę 21 września na Mszę Świętą na godz. 1200 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas 0 i I – ych.
 3. W środę 24 września o godz. 2000 w domu katechetycznym w sali nr 8 rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na kościół.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Staraniem Wydawnictwa Sióstr Loretanek został opracowany album z peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej po parafiach naszej diecezji. Można go obejrzeć w zakrystii, a chętni, którzy zechcą go nabyć, mogą zapisać się na listę. Natomiast ci, którzy się zapisali proszeni są o odbieranie albumów.
 7. Z okazji zakończenia roku 100 – lecia naszej parafii w pierwszą niedzielę października będzie zorganizowany festyn parafialny. Celem festynu będzie integracja wspólnoty parafialnej i zbiórka pieniędzy na organizacje Światowych Dni Młodzieży w 2016r. W czasie festynu będzie zorganizowana loteria fantowa gdzie każdy los wygrywa. Już dziś zapraszamy do zaangażowania się w pomoc przy organizacji festynu i w zbiórkę fantów na loterię. Fanty można przynosić do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.