XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚC JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej do puszek zbieramy ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 2. Natomiast przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się kosz do którego zbieramy produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii, a do puszki możemy składać na ten cel ofiary.
 3. Ostatni tydzień kolejnego roku liturgicznego powinniśmy dziękować za otrzymane łaski i prosić o przebaczenie za wszelkie grzechy i zaniedbania. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwach.
 4. W najbliższą środę (25 listopada) ósmy Dzień Dziękczynienia za ustanowienie naszego Sanktuarium. Zapraszamy na Nowennę i Mszę Świętą wieczorną.
 5. W środę zapraszamy na Msze Świętą o godz. 2000 w górnym kościele w intencji Światowych dni młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich, wolontariuszy, młodzież od gimnazjum po dorosłych i starszych, chcących jakkolwiek wesprzeć to dzieło, czy modlitwą czy dodatkowym zaangażowaniem.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na organizację ŚDM w 2016r.
 7. W przyszłą I Niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej dokonamy aktu Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych podobnie jak w Wielką Sobotę przy udekorowanej chrzcielnicy i zapalonym paschale. Przynosimy świece chrzcielne lub gromnice.
 8. Z racji wizyty duszpasterskiej wcześniej ustalone spotkanie w grupach dla młodzieży starszej (I klasa szkoły średniej) przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania są przeniesione na inne dni. Rozkład grup, terminy i godziny spotkań:

  Grupa I – chłopcy 28 XI godz. 1600,

  II – chłopcy 28 XI godz. 1715,

  III – dziewczęta 29 XI godz. 1600,

  IV – dziewczęta 29 XI godz. 1715,

  Spotkania będą odbywać się w domu katechetycznym w sali nr 8.

 9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodsza grupa (III klasa Gimnazjum), zapraszamy 29 listopada (przyszła niedziela) na spotkanie formacyjne, które odbędzie się o godz. 1730 w domu katechetycznym w sali nr 13.
 10. Od przyszłej niedzieli 29 XI przez cały okres adwentu z tyłu kościoła (w miejscu grobu Pańskiego) będą wystawione obrazy p. Arkadiusza Michalika absolwenta wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wystawa ta ukazuje dzieło człowieka – maszyny w kontraście z Bożym stworzeniem naturą. Również w niedzielę 29 po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1900 będzie można spotkać się z autorem prac i porozmawiać z nim.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Szczególnie zachęcamy do nabycia książki pt: „Spojrzenie Miłosierdzia” – jest to zbiór cytatów z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej oraz Pisma Świętego. Książka dostępna w zakrystii.
 12. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 13. Rekolekcje adwentowe rozpoczynają się dn. 4 grudnia w I – wszy piątek miesiąca.
 14. W Domu Kultury „Świt” 23.11.2015r. (poniedziałek) o godz. 1900 będą wykonywane piosenki z dawnych lat: Hanki Ordonównej, Miry Zimińskiej i Mieczysława Fogga. Koszt 20/25 zł do nabycia w kasie Domu Kultury „Świt”. Listopad miesiącem pamięci, M. Fogg jest pochowany na cmentarzu Bródnowskim.
 15. Trwa Wizyta duszpasterska w domach naszej Parafii.

Program kolędy na tydzień od 23 do 30 listopada

Poniedziałek 23 XI Pożarowa 3 i 3a

Wtorek 24 XI – Pożarowa 3b, Oliwska 1 i 1a

Środa 25 XI – Oliwska 3 i 3a, Majowa 5 m 1 – 84

Czwartek 26 XI – Majowa 5 m 85 – 191 i Majowa 1/3 m 1 – 37

Piątek 27 XI – Majowa 1/3 m 38 – 77 i Nieszawska 5

Sobota 28 XI – domki i kamienice: Baryczków, Krakusa, Liwska, Wysockiego i Zagraniczna;

Nieszawska 2, Kurpiowska, Poborzańska i Palestyńska 1 – 1e, 2 – 2f, 4b – 4h;

Oliwska 10g, 14 i pozostałe;

Poniedziałek 30 XI Wysockiego 18 m 1 – 128

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 1600, a w soboty od godz. 1000.